Solarninovinky.cz

Francie a Německo chtějí vytvořit gigantického výrobce panelů v Evropě

Francouzský prezident Francois Hollande minulý týden oznámil, že hodlá vytvořit nový model spolupráce na bázi konsorcia Airubus pro podporu evropského solárního průmyslu.

Aleo solární panely

Cílem prezidenta Hollanda je realizovat projekty související s obnovitelnými zdroji energie, skladovánín elektřiny a výstavby inteligentních sítí (tzv.smart grids). Spolupráce s Německem v sektoru zelené energie by mohla vytvořit nádhernou energetickou alianci, dodal francouzský prezident Hollande.

Německé ministerstvo průmyslu plán francouzského prezidenta uvítalo.  Za tímto účelem se již v únoru uskuteční setkání německé kancléřky Angela Merkelová s francouzským prezidentem. Obě strany se při uskutečnění tohoto záměru inspirovaly projektem Airbus, na kterém se podílí několik evropských zemí.

Prezident Holland dále uvedl, že hlavním cílem nového projektu má být podpora solární energetiky.  Pokud by došlo k realizaci tohoto záměru, pak by v Evropě mohl vzniknout nový gigant v oblasti výroby solárních článků a panelů.

Experti se domnívají, že francouzský prezident hodlá navázat na výzkumný projekt HERUCULES, který podporuje EU. Jeho cílem je podpora výzkumu a privátních firem (Meyer Burger), které usilují o dosažení účinnosti solárních článků ve výši 25% pro panely o výkonu 340W.

Datum: 25.1.2014 | Rubrika: Solarninovinky.cz

Zdroj: Solarninovinky.cz