Zřízení solární elektrárny

Zřízení solární elektrárny

Zřízení fotovoltaické elektrárny je proces trvající obvykle od čtvrt do půl roku, v závislosti na velikosti elektrárny. Společnost NWT vám tímto procesem provede krok za krokem. Celkem ho můžeme rozdělit do devíti stávajících fází:

  1. Poprávka, návrhy a cenové nabídky – po vyplnění poptávkového formuláře a následné domluvě se společností NWT dostanete návrh technického řešení a předběžnou cenovou nabídku. Tyto informace jsou orientační a zcela zdarma.
  2. Žádost o rezervaci výkonu – po závazné domluvě dodáte společnosti NWT ostatní potřebné informace, které použije NWT pro vyplnění žádosti o rezervaci výkonu a poté ji zašle distributorovi elektrické energie ke schválení.
  3. Smlouva o připojení – distributor energie vám zašle smlouvu o připojení, kterou si okopírujete a jednu kopii zašlete zpět.
  4. Smlouva o dílo – Společnost NWT doplní potřebné údaje či konkrétní ceny, zkonzultuje podmínky s investorem (čili vámi) a podepíše se smlouva.
  5. Projektová dokumentace a stavební povolení – NWT zhotoví projektovou dokumentaci s níž získáte na stavením úřadě povolení ke stavbě (to platí pouze u elektráren nad 20kWp, pro nižší není povolení potřeba).
  6. Stavba – NWT do měsíce provede stavbu kompletně celé fotovoltaické elektrárny včetně závěrečného úklidu.
  7. Povolení pro provoz – společnost NWT za vás zařídí všechna potřebná povolení pro provoz fotovoltaické elektrárny, jako jsou různé licence, povolení a další smlouvy.
  8. Spuštění a předání – společně s NWT si projdete stavbu, upozorníte na případné nesrovnalosti, zúčastníte se spuštění a zkoušky elektrárny a budete zaučeni pro provoz. Bude-li vše v pořádku, elektrárna vám bude oficiálně předána.
  9. První fakturace, zaškolení – odborníci z NWT vás zaučí jak fakturovat, vystaví první fakturu s vámi určeným pracovníkem, který bude tuto činnost dále provádět sám a předá mu všechny potřebné dokumenty pro administrativní provoz elektrárny.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované získávání ekologické energie z fotovoltaických elektráren. Sluneční energie je obnovitelným zdrojem, nezatěžuje životní prostředí a dá se využívat celoročně. Na stránkách najdete rozdíly mezi rezidenčními instalacemi a průmyslovými instalacemi, prozradíme vám co jsou to ostrovní systémy a kam všude se solární panely dají umístit.