Solarninovinky.cz

Google opět investuje až 80 milionů dolarů do solárních elektráren

Americký internetový gigant Google věří v budoucnost energii z obnovitelných zdrojů. V minulosti už do ní investoval přes miliardu dolarů. 

title=

Google pokračuje ve svých investicích do obnovitelných zdrojů, ta poslední – čtrnáctá – má hodnotu celých 80 milionů amerických dolarů. Za tuto částku si Google pořídí vyhledávací gigant šest nových solárních továren, které budou dodávat dost elektřiny pro 17,000 domácností ve Spojených státech. Solární panely by měly být umístěny v Kalifornii a Arizoně.

Projekty týkající se obnovitelných zdrojů energie mají 30procentní úlevu na dani a americký solární trh roste právě i díky vládním podporám na výrobu obnovitelných zdrojů. O stavbu elektráren se postará společnost Recurrent Energy.

Solární elektrárny dosáhnou společného výkonu 106 megawattů, což by mělo pokrýt potřeby 17 tisíc amerických domácností. Recurrent, který bude elektrárny po jejich dokončení provozovat, už uzavřel dohody se třemi odběrateli. Projekt bude v provozu od ledna příštího roku.

Google v minulosti investoval více než miliardu dolarů do větrných elektráren v Severní Dakotě a Oregonu, do solárních projektů v Kalifornii a Německu, ale i do větrných farem u východního pobřeží Spojených států. 

Google je v podobných investicích vzorem i pro další technologické společnosti. Facebook své nové datacentrum buduje v Iowě právě proto, aby mohl využívat energii z nedaleké větrné elektrárny, kterou plánuje postavit MidAmerican Energy.

Datum: 11.12.2013 | Rubrika: Solarninovinky.cz

Zdroj: Solarninovinky.cz