Solarninovinky.cz

Vychytávka: Solární zásuvka na okno

Společnost Yanko Design představilo nový produkt. Jedná se o přenosnou zásuvku, která získává energii ze slunce. Stačí ji jen přisát na okno. Zařízení je zatím dostupné pouze ve Spojených státech.

title=

Designéři Kyohu Song a Boa Oh jsou autory solární zásuvky. Při vymýšlení se řídili jedinou věcí, aby šla zásuvka používat intuitivně bez speciálních znalostí problematiky napájení. 

Oba designeři poukazují na to, že se jedná o nabíječku, kterou lze používat všude tam, kde je světlo a omezené možnosti připojení se na elektrickou energii, například venku nebo v letadle.

title=


Solární zásuvka má na spodní straně solární panely spolu s přísavkou, která se přisaje na sklo, jako pijavice na lidskou kůži. Tato solární zásuvka navíce v sobě elektrickou energie zároveň ukládá.

Při 5-8 hodinovém nabíjení (záleží na intenzitě osvětlení sluncem), zásuvka nabízí až 10 hodin práce s kapacitou 1000 mAh, což by mohlo stačit na svícení malou LED lampičkou nebo MP3 přehrávač. Do budoucna designéři plánují zvýšit kapacitu a snížit dobu potřebnou pro úplné nabití.

Datum: 2.12.2013 | Rubrika: Solarninovinky.cz

Zdroj: Solarninovinky.cz